Ευχές για Καλό Καλοκαίρι! Λήξη του σχολικού έτους 2022-23

Με την ολοκλήρωση αυτής σχολικής χρονιάς, ανέλαβα τα καθήκοντά μου ως διευθύντρια του σχολείου μας.

Ως διοικητικός αλλά και επιστημονικός παιδαγωγικός υπεύθυνος της σχολικής κοινότητας σας διαβεβαιώνω ότι θα συνεργαστούμε όλα τα μέλη αυτής της κοινότητας (μαθητές, εκπαιδευτικοί, γονείς) για ένα σχολείο δημοκρατικό και ανοικτό στην κοινωνία και για τη διαπαιδαγώγηση ελεύθερων, υπεύθυνων, δημοκρατικών και ευαισθητοποιημένων πολιτών.

Όλοι οι εκπαιδευτικοί αισθανόμαστε την ανάγκη να σας διαβεβαιώσουμε ότι παραμένουμε δίπλα στους μαθητές, στις μαθήτριές  μας και σε εσάς, προσδοκώντας το επόμενο σχολικό έτος 2023-2024 να είναι δημιουργικό,  ασφαλές και χαρούμενο για όλους μας!

Το σχολείο θα παραμείνει κλειστό για το διάστημα των καλοκαιρινών διακοπών, έως και την 31η Αυγούστου 2023. Μέχρι τότε θα σταματήσουν και οι δημοσιεύσεις σε αυτό το ιστολόγιο, εκτός αν κατά το διάστημα αυτό προκύψουν ειδήσεις που θα απαιτούν τη γνωστοποίησή τους.

Ευχόμαστε σε όλους και όλες  Καλή Ξεκούραση και Καλό Καλοκαίρι! Με το καλό να ανταμώσουμε στο σχολείο πάλι τον Σεπτέμβρη, δυνατοί να αντισταθούμε σε ό,τι μας απογοητεύει και μας πληγώνει, με περισσότερο σεβασμό, αγάπη, υπευθυνότητα, έμπνευση και δημιουργικότητα.

Η Διευθύντρια και οι Εκπαιδευτικοί του σχολείου