Σχολικός Αγιασμός και Έναρξη Σχολικής Χρονιάς 2023-2024

Η νέα σχολική χρονιά ξεκινά για τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας,

τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023.

Αρχίζουμε με την ακολουθία του Αγιασμού,  ζητώντας την ευλογία και τη βοήθεια του Θεού.

Ο Αγιασμός θα τελεστεί από τον ιερέα της ενορίας μας στο προαύλιό μας στις 9:00 η ώρα το πρωί (π.μ.).

Τα παιδιά, καλό θα είναι, να προσέλθουν στο σχολείο από τις 8:30 π.μ. η ώρα για να προετοιμαστούμε.

Μετά τον Αγιασμό θα παραλάβουν από τους υπεύθυνους τάξεων τα νέα τους σχολικά βιβλία και το Ωρολόγιο Πρόγραμμα μαθημάτων.

Καλό είναι να έχουν μαζί τους άδειες τσάντες για να βάλουν μέσα τα νέα τους σχολικά βιβλία.

Θα αποχωρίσουν με τη συνοδεία των γονέων και κηδεμόνων τους στις 10:30 π.μ. η ώρα.

Οι γονείς και κηδεμόνες των παιδιών της Α’ τάξης θα παραμείνουν στην αίθουσα εκδηλώσεων για ενημέρωση από τη Δ/ντρια του σχολείου.

Καλή σχολική χρονιά 2023-2024!

Η Δ/ντρια και οι εκπαιδευτικοί του Νεστόρειου Δ.Σ. Ιλίου