Δευτέρα, 09 Ιανουαρίου 2023

θεατρική παράσταση «ΟΛΙΒΕΡ ΤΟΥΙΣΤ»

Την Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου το σχολείο μας επισκέφτηκε τον '' Ελληνικό Κόσμο'', όπου μαθητές και εκπαιδευτικοί απολαύσαμε την επιτυχημένη παραγωγή '' Όλιβερ Τουίστ'', αυτό το κλασικό και διαχρονικό έργο του Ντίκενς που έχει εμπνεύσει πολλές κινηματογραφικές και θεατρικές παραστάσεις. Ο Όλιβερ είναι ο ήρωας σύμβολο που καταφέρνει να διατηρήσει την ελπίδα και την καλοσύνη του μέσα σε ένα ζοφερό και άδικο κόσμο, δίνοντας μια νότα αισιοδοξίας και ελπίδας προς όλους. Όλοι θέλουμε να θριαμβεύσει η αλήθεια, η αγνότητα, η καλοσύνη κι ας ζούμε σε ένα περιβάλλον με πολλές δυσκολίες και κοινωνικές ανισότητες. Τόσο τα παιδιά μας όσο κι εμείς οι εκπαιδευτικοί απολαύσαμε την υπέροχη αυτή παράσταση και φύγαμε με μια αίσθηση χαράς και αισιοδοξίας. Το καλό τελικά μπορεί να θριαμβεύσει αρκεί να το πιστέψουμε και να το προσπαθήσουμε.

Δευτέρα, 09 Ιανουαρίου 2023