Σάββατο, 12 Νοεμβρίου 2022

Σχολική γιορτή για την 28η Οκτωβρίου 2022

Αγαπητοί μας γονείς,

Στις 27 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας, η γιορτούλα μας. Μια γιορτή τιμής και μνήμης, για όλους εκείνους που για άλλη μια φορά στον ρου της ιστορίας όρθωσαν το ανάστημα τους χωρίς να φοβηθούν και χωρίς να λογαριάσουν τη δύναμη όλων εκείνων που είχαν απέναντι τους, ως άξιοι απόγονοι των Μαραθωνομάχων και Σαλαμινομάχων.

Τα παιδιά μας ( μαθητές των Γ’ και Δ’ τάξεων) κατανοώντας τη σημαντικότητα της στιγμής, μας παρουσίασαν το χρονικό της 28ης Οκτωβρίου, με σεβασμό και περηφάνια μη αφήνοντας κανέναν ασυγκίνητο.

Όσο υπάρχουν ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΙΔΙΑ,

ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ !!!

Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ Σ’ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ, με την ευχή να συνεχίσουν να μας συγκινούν και να μας κάνουν υπερήφανους από όποιο μετερίζι κι αν ακολουθήσουν στη μετέπειτα ζωή τους!

Με αγάπη και εκτίμηση οι δάσκαλοί τους .

Σάββατο, 12 Νοεμβρίου 2022